Mezi našimi čtenáři je spousta fanoušků značky God of War, o čemž svědčí i vítězství Ragnaröku v naší anketě o nejlepší hru loňského roku. Stále se však určitě najde dost těch, kteří ho ještě nehráli, a těm bych na tomto místě raději doporučil přestat číst, následující text je totiž jeden veliký spoiler.
Následující text obsahuje detaily z příběhu hry God of War Ragnarök. Pokud jste ji ještě nehráli, doporučujeme ve čtení dále nepokračovat.
Teď už víme, že samotný bůh války není nesmrtelný.
V jedné z úvodních scén svede Kratos souboj s bohem Thorem a přijde během něj o život. Ovšem jen na pár sekund, bůh hromu a blesku ho totiž po krátké chvíli zase oživí. Tak tomu ovšem být vůbec nemuselo, režisér vyprávění Matt Sophos pro youtubový kanál MinnMax přiznal, že původně měli v plánu nechat hlavního hrdinu opravdu zemřít. Smrt však neměla být permanentní, protože jeho syn Athreus se pro něj měl po dosažení dospělosti vrátit do pekla a zachránit ho.
Playstationová studia už v minulost ukázala, že se nebojí své oblíbené postavy popravit, v tomto případě však autoři z nápadu raději vycouvali. Ne snad proto, že by se báli reakcí hlasitých odpůrců, kteří mají své oblíbené franšízy nejraději beze změn, ale spíše proto, že by tím popřeli sdělení, které svým příběhem chtěli publiku předat.
„Chtěli jsme, aby byl Ragnarök příběhem o tom, jak se může člověk odpoutat a změnit. Severská mytologie je plná osudových proroctví a my jsme chtěli říct, že to je sra*ka… Pokud jste ochotni se změnit, udělat obrat ve svém životě, pak nejste svázáni osudem,“ sdělil Sophos, který je jedním z hlavních strůjců úspěchu této fascinující hry.
Nakonec se ukázalo, že to bylo moudré rozhodnutí. Zároveň je to ovšem důkaz, že dnešním tvůrcům rozhodně odvaha nechybí a že i v těch nejdražších blockbusterech můžeme najít odvážné zvraty.